Honēšana

Ремонт блоков

Piedāvājam ļoti precīzu cilindru un čaulu honēšanu, arī platohonēšanu no 70 līdz 250 mm diametrā, līdz 500 mm garumā dzinēja blokos un citos mezglos.

Darbi tiek veikti uz firmas ROTTLER H85A (ASV) CNC honēšanas iekārtas.

Honēšana

Honēšana  ir viens no īpaši precīziem urbumu apstrādes veidiem. Honēšanā  tiek izmantotas dažāda tipa dimanta un abrazīvās galodas. Honēšanas  apstrādes procesā tiek sasniegta liela urbumu ģeometrijas precizitāte un nepieciešamais virsmas raupjums.

Veicot honēšanu ar darbgaldu ROTTLER H85A, tiek automātiski kontrolēta un koriģēta cilindra ģeometrija. Tā tiek iegūta daudz precīzāka atvere salīdzinājumā ar citām honēšanas iekārtām vai slīpēšanas metodi.

Pateicoties plašajai hongalodu izvēlei salīdzinājumā ar slīpripām, ir iespējams precīzāk veikt uzdevumus atbilstoši tehniskajām prasībām un sasniegt vislabākos rezultātus.

Honējot ir iespēja iegūt nepieciešamo mikro reljefu, risu padziļinājumu, iegremdējumu un virsotņu attiecību (plato honēšana), tiek panākta grafīta slāņu atvēršana čugunā. Viss tas nav iespējams ar parasto slīpēšanu.

Plato honēšana

Plato honēšana  vai plakanvirsmas honēšana – zināma sen, vēl no aviācijas virzuļu dzinējiem. Ideja atrada plašāku pielietojumu arī automobiļu dzinēju rūpniecībā.

Klasiskās honēšanas rezultātā iegūstam cilindra darba virsmas mikroprofilu, kas  atgādina kalnu grēdu ar asām smailēm (zīmējums, a). Sākotnējā ekspluatācijas periodā (piebraucot) šie izvirzījumi izlīdzinās, līdz izveidojas pietiekami lielas balstvirsmas. Daudz loģiskāk uzreiz apstrādes rezultātā sasniegt tādu virsmu (zīmējums, b), kura nodrošina turpmāku pareizu dzinēja darbību.

Plato honēšana

Plato honēšanas metodes plusi.

Ļoti precīza dzinēja cilindru, čaulu ģeometrijas apstrāde nodrošinot mikroreljefu tālākam darbam, kā rezultātā dzinēja čaulas un virzuļa gredzeni ātrāk piestrādājas, kopumā detaļas mazāk nodilst.

Ātras piestrādes rezultāta palielinās kompresija cilindros, pazeminās eļļas patēriņš, gāzes noplūde karterī. Tas viss pozitīvi ietekmē dzinēja resursa izmantošanu līdz nākamajam kapitālremontam.

Plato honēšana

Plakanvirsmas honēšanu veicam, izmantojot mūsu moderno honēšanas darbgaldu ROTTLER H85A ar datorvadību.